text

Yeni Tedavi Yöntemleri

Diş tedavisi yöntemleri içerisinde bitmeyen ve hayatımızı zorlaştıran diş ağrıları genellikle çürüklerden dolayı uygulanmaktadır. Çürüklerin giderilmesi ise sadece diş çekimi ile sonlandırılmaktadır.

Ülkemizde ağız sağlığına çok önem verilmemektedir. Buda diş sorunlarının aşırı derecede görünmesine neden olur.

Diş Eti Hastalıkları

Ağız ve dişlerde zamanla oluşan bakteriler enfeksiyona uğraması sonucu ile diş eti hastalıkları meydana gelir. Ağız hijyenine önem verilmediği zaman diş eti hastalıkları diş kemiğine kadar ilerlemekte diş ile çene kemiği kayıplarına kadar yol açmaktadır.

Günde iki defa diş fırçalamak diş eti hastalıklarının önüne geçmeyi sağlar. Genel bir tedavi uygulamadan önce diş eti hastalıkları tedavi edilmektedir. Gülüş tasarımı tedavisi esnasında diş eti hastalıkları tamamen ortadan kaldırılır.

Diş Çekimi

Bir çok hastanın diş hekimi ve diş fobisinin oluşmasına neden olan tedavi yöntemlerinden biri de diş çekimidir. Genellikle geri kazanılması mümkün olmayan dişlerde uygulanmaktadır.

Diş çekimi çürük, ileri derecede madde kaybı, diş eti hastalığı ile sallanan dişlerde uygulanmaktadır. Diş çekimi ortodonti tedavilerinde de uygulanmaktadır.

Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi, dişlerin ileri derecede iltihaplanması durumunda dişin damar ve sinirlerinin alınması için uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. Diş içerisine uygulanan dolgu ve kaplama ile beraber uygulanmaktadır. Çürük tedavisinin sonrasında çocuklarda dahi uygulanmaktadır.

İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi diş hekimleri tarafından eksik olan bir ya da birkaç dişin fonksiyonlarını geri kazanması için çene kemiğine yapay diş kökü yapılması için vücut anatomisine uygun malzemelerden üretilen tedavi şeklidir.

Porselen Diş Tedavisi

Günümüzde en çok tercih edilen tedavi şeklidir. Özellikle kuron ya da köprü çalışmalarında dişlerin üzerine uygulanan ve estetik açıdan güzel görünmesini sağlayan tedavi yöntemlerindendir.

Ortodonti Tedavisi

Çene ve yüz şekillerindeki bozuklukların, dişlerin görünümünde var olan çarpıklık, diş aralarında oluşan ayrıklık, kapanış problemleri için uygulanan tedavi yöntemidir. Bu tedavi şekli küçük yaştaki çocuklarda diş ve çene gelişimi içinde tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

Diş Beyazlatma

Bütün tedavileri yapılmış olan dişlerde en son olarak uygulanan yöntemdir. Diş yapısında oluşan renk değişikliği, sararma gibi durumlarda uygulanan yöntemdir. Diş hekimlerimiz tarafından ağrısız ve sızısız bir şekilde kolayca uygulanmaktadır.

Gülüş Tasarımı

Son teknoloji ile hayatımıza giren ön dişlerin gülüşü olumsuz etkilemesinden dolayı tercih edilmektedir. Diş eti tedavisi de dahil gerek duyulduğu zaman botox uygulaması ile tamamlanmaktadır. Yüz hatlarına en uygun olan tasarım bilgisayar ortamında hazırlanarak hasta ve hekimin ortak onayı ile tedavi uygulamasına başlanmaktadır.

Yılda iki defa diş kontrolü yaptırmak diş kayıplarının önüne geçmektedir. Sağlıklı diş ve diş eti için beslenme oldukça önemlidir. Günümüzde fazlası ile tüketilen çay, kahve, asitli içecekler sağlığımız kadar dişlerimizi de olumsuz şekilde etkiler. Bu nedenle sağlıklı beslenme ve düzenli diş bakımı fazlası ile önemlidir.

1. BODRUM KAT